Bilfest’16 / 3. Gün 27 Kasım 2015

Bilfest'16

Bilfest’16

IBM Bluemix ile devam ettik. Azure üzerine IBM cephesindeki versiyonuydu diyebiliriz. Uygulamalı bir eğitim oldu. Özkan Altuner sunumunda hepsine yer verdi, Susame Street bile vardı. Sunum bitimi Bluemix kodları dağıtıldı.

IBM Bluemix - Özkan Altuner

IBM Bluemix – Özkan Altuner

Sırada beni en çok etkileyen sunumlardan Ali Boyraz’ın verdiği sunum vardı. Kuveyt Türk’ün ismini geçirmiyorum çünkü marka odaklı değil de biz odaklı bir sunum gerçekleştirdi. Sektörden oldukça bahsetti. Mobil uygulama örneklerini parasal açıdan değerlendirdi. Sektörün hem çok büyük hem de çok küçük olduğunu farkına varmamı sağladı. Yazılım mutfaktaki fırının saatine kadar artık her yerde olmasına rağmen bugün bir projede beraber çalıştığımız iş arkadaşını yarın illaki farklı bir projede yanyana görebiliyoruz, işte bu kadar da küçük bir sektör. Kendisi bize katıldığımız her sunum, sempozyum, forum ne varsa hepsindeki sunucuları taciz etmemizi önerdi. Twitter’dan LinkedIn’den her yerden edin bir şeyler kapın dedi. Sunumun son gününde bunları demesiyle ben de kendisi dahil olmakla beraber herkesi ekledim. Kendisiyle Twitter’dan görüştük bile. Buradan da teşekkürlerimi tekrar sunuyorum.

Ali Boyraz

Ali Boyraz

Bilfest’in son konuğu Bilgisayar Mühendisleri Odası Temsilciler Kurulu’nda Koordinatör unvanına sahip olan ve Anadolu Sigorta Senior Java Devoloper’ı Fatih Çiftçi idi. BMO başvurularını da bu sunum öncesi ve sonrasında aldı. BMO kaydımı da bu vesileyle ilk sınıftan halletmiş oldum.

Fatih Çiftçi

Fatih Çiftçi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir